pic_slider
Sova

Ahoj!

Já jsem maskot Dětské univerzity a těším se právě na tebe!

A co to vlastně je Dětská univerzita?

Tam tobě a tvým kamarádům z prvního i druhého stupně já a mí kolegové chceme ukázat všemožné věci, které tady na univerzitě děláme. 

Jestli tě to také zajímá, určitě se přihlas! Dětskou univerzitu pro tebe a další děti připravujeme zase na zimní semestr 2024.

A jak to všechno probíhá?

Dětská univerzita probíhá vždy ve čtvrtek od 15:30 do 17:00 (musíš ale přijít o deset minut dřív kvůli docházce, na to nezapomeň!). Můžeš si vybrat z desítek kurzů z různých oborů. Naším cílem je ukázat dětem všechny možné obory, takže si vybíráš na každý týden jiný kurz. Můžeš si do rozvrhu vybrat vícekrát třeba něco z matematiky, ale nemusíš. Můžeš si klidně vzít na jeden týden tělocvik, na další techniku a na další třeba němčinu nebo fyziku. V nabídce kurzů najdeš naše aktivity, ze kterých si budeš moci vybrat.

A kde Dětská univerzita probíhá? Některé kurzy na pravé, nefalšované univerzitě, v učebnách, v laboratořích a v rámci několika čtvrtků dokonce můžeš navštívit mé zvířecí kamarády v plzeňské zoo! Jestli absolvuješ víc než šest kurzů, dostaneš po skončení pozvánku na opravdovou promoci, kde obdržíš diplom.

Já tu pořád mluvila o výuce a kurzech, ale nemusíš se bát. Není to jako ve škole. Tady u nás si sám sestavíš svůj vlastní rozvrh – klidně pokaždé něco jiného, ale můžeš chodit i pořád na to samé (třeba na chemii, techniku nebo němčinu). Dozvíš se spoustu zajímavostí, vyzkoušíš si práci s nejrůznějšími přístroji, něco si vyrobíš nebo budeš třeba bádat v laboratoři. Záleží jenom na tobě a na tom, které kurzy si vybereš. Na výuku nic nepotřebuješ – tedy snad kromě dobré nálady a pití, kdybys měl žízeň. ;-)

Tvoje Sovička!

Líbilo se mi všechno, nejvíce sebeobrana a práce s mikroskopem.
Bylo to všechno zajímavé, nejvíc se mi líbila první pomoc, stínohrátky a netradiční sporty. Nejlepší je, že tohle všechno jen tak někde nezažiju. Příští rok půjdu zas.
Nejvíce se mi líbilo na kurzu "digitální fotografie analogově", protože mě baví podobné aktivity a určitě si to někdy zkusím i doma.
0 +

absolventů

0

lektorů

0

kroužkůKdo sovičce pomáhá Dětskou univerzitu připravovat?

logo_fpe
logo_fpe
logo_fraus
logo_zoo_plzen
logo_igel_plzen
logo_igel_campus
logo_Konplan