pic_slider

Informace k osvědčením

2. 2. 2024 / Dr. phil. Michaela Voltrová

Rádi bychom upozornili, že jako potvrzení o absolvování Dětské univerzity Fakulty pedagogické ZČU slouží osvědčení vydané během slavnostní "promoce" (popř. vyzvednuté později, pokud se dítě např. z důvodu nemoci nemůže zúčastnit). Jiná potvrzení k Dětské univerzitě fakulta nevydává. 

Děkujeme za pochopení
Michaela Voltrová
garantka Dětské univerzity

Úprava zápisů

11. 11. 2023 / Mgr. Miroslav Zíka

Milí studenti Dětské univerzity, vážení rodiče,

právě proběhla drobná změna zápisů do Dětské univerzity Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Pro přehlednost jsou na stránce Nabídka kurzů zobrazovány jen ty kroužky, které se v budoucnu budou konat. Současně byla upraven funkcionalita opětovného zápisu. Nyní je možné se na kroužek opětovně zapsat, pokud proběhl jeden odzápis. V případě dvou odzápisů z kroužku nebude možnost zápisu zobrazována. Zápisy je možné realizovat 24+ hodin před konáním kroužků, odzápis je možné provést 12+ hodin před konáním kroužku. 

Zíka Miroslav 
Katedra výpočetní a didaktické techniky

Dětská univerzita 2023 právě začíná!

3. 10. 2023 / Dr. phil. Michaela Voltrová

Milí studenti Dětské univerzity, vážení rodiče,

děkujeme za Váš zájem o Dětskou univerzitu Fakulty pedagogické ZČU v Plzni! Než ji společně zahájíme, máme pro Vás několik organizačních informací.

Začínáme opravdu již tento čtvrtek? Ano! :-)

Tento čtvrtek (5. 10. 2023) proběhnou kurzy na těchto třech místech:

 • V budově fakulty ve Veleslavínově 42 – sraz v 15,20. Zde proběhnou tyto kurzy:
 1. Básnická zaklínání
 2. Oheň
 3. Tajemství vlastních jmen v našem životě

 

 • V budově fakulty na Chodském náměstí – vchod do budovy ze Stehlíkovy ulice, sraz v 15,20. Proběhnou zde tyto kurzy:
  1. Matematické stolní hry
  2. Poskytování první pomoci
  3. Mimozemské rostliny - prosím, dejte dětem oblečení, které si případně mohou umazat, děkujeme.

 

 • V ZOO Plzeň -  sraz v 15.20 u východu ze ZOO v ulici "Nad ZOO". Je to ta strana ZOO, která je u sídliště Vinice. Proběhne zde tento kurz:
  1. Zoo Plzeň - Docela jiný svět

 

 • Pozor! Kurz Vycházka po stopách německy mluvících obyvatel Plzně je zrušen. Prosím, přihlaste se na jiný kurz.

 

Kdy a kde děti po skončení semináře vyzvednout?

Semináře končí v 17,00, poté je možno si děti vyzvednout na tomtéž místě.

 

Co dát dětem s sebou?

 1. Celkově s sebou dětem nemusíte dávat nic zvláštního, v budovách univerzity se nepřezouváme a vše potřebné pro semináře děti dostanou od nás.
 2. Na sportovní kurzy prosím dejte dětem sportovní oblečení a sportovní obuv.
 3. Na výtvarné kurzy oblečení, které si případně mohou děti umazat.
 4. Na kurzy probíhající venku (např. v ZOO) oblečení prosím přizpůsobte počasí.
 5. Možná by se dětem hodilo něco k pití, to ale samozřejmě záleží na Vás.

 

Co mám dělat, když je dítě nemocné?

Pokud by bylo Vaše dítě nemocné nebo z jiného důvodu nemohlo dorazit, není třeba ho omlouvat mailem nebo telefonicky. Odhlaste ho prosím z daného kurzu přímo na deti.zcu.cz. Uvolníte tím toto místo pro někoho jiného, kdo by se třeba rád kurzu ještě zúčastnil. Děkujeme!

 

Souhlas se zpracováním osobních údajů

Jak jste již zřejmě zjistili, nebudeme od Vás od letošního roku od Vás již potřebovat potvrzení GDPR v papírové podobě, stačí nám Vaše potvrzení elektronickou cestou. Pokud jste tak tedy dosud neučinili, potvrďte prosím svůj souhlas se zpracováním dat po přihlášení na stránce deti.zcu.cz - tam najdete po přihlášení i rozvrh svých dětí tak, jak jste si ho zvolili.

 

Děkujeme a ​​moc se na Vás i Vaše děti těšíme!

Michaela Voltrová
garantka Dětské univerzity Fakulty pedagogické ZČU

 

Zimní semestr uzavřen, těšíme se na další!

3. 2. 2023 / Dr. phil. Michaela Voltrová

Milí studentíci Dětské univerzity,

zimní semestr 2022 jsme před Vánoci úspěšně uzavřeli, děkujeme Vám za účast!

Těšíme se na další zimní semestr v roce 2023! Sledujte naše stránky, s registrací na další ročník počítáme zase na začátek září. 

Do té doby přejeme hodně zábavy při učení všeho nového!

Michaela Voltrová, univerzitní Sovička a celý tým zajišťující Dětskou univerzitu

P.S Sledujte naše stránky, brzo tu najdete překvapení ;-)

Už tento týden začínáme!

4. 10. 2022 / Dr. phil. Michaela Voltrová

Už tento čtvrtek se těšíme na všechny přihlášené malé studentíky Dětské univerzity! Jak bude vše probíhat, se dozvíte níže nebo v infomailu, který Vám byl rozeslán.

Kdy a kde je začátek?

Sraz je vždy v 15,20. Věnujte pozornost tomu, kde kurz probíhá! Některé probíhají v naší budově ve Veleslavínově ul., některé v budově na Chodském náměstí, některé v ZOO. Vše najdete ve svém rozvrhu a zároveň Vám každý týden pošleme mail s aktuálním shrnutím.

Kdy a kde děti po skončení semináře vyzvednout?
Semináře končí v 17,00, poté je možno si děti vyzvednout na tomtéž místě.
 
Co dát dětem s sebou?

 1. Celkově s sebou dětem nemusíte dávat nic zvláštního, v budovách univerzity se nepřezouváme a vše potřebné pro semináře děti dostanou od nás.
 2. Na sportovní kurzy prosím dejte dětem sportovní oblečení a sportovní obuv.
 3. Na výtvarné kurzy oblečení, které si případně mohou děti umazat.
 4. Na kurzy probíhající venku (např. v ZOO) oblečení prosím přizpůsobte počasí.
 5. Možná by se děten hodilo snad jen něco k pití, to ale samozřejmě záleží na Vás.

 
Co mám dělat, když je dítě nemocné?
Pokud by bylo Vaše dítě nemocné nebo z jiného důvodu nemohlo dorazit, není třeba ho omlouvat mailem nebo telefonicky. Odhlaste ho prosím z daného kurzu přímo na deti.zcu.cz. Uvolníte tím toto místo pro někoho jiného, kdo by se třeba rád kurzu ještě zúčastnil. Děkujeme!
 
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Jak jste již zřejmě zjistili, nebudeme od Vás od letošního roku od Vás již potřebovat potvrzení GDPR v papírové podobě, stačí nám Vaše potvrzení elektronickou cestou. Pokud jste tak tedy dosud neučinili, potvrďte prosím svůj souhlas se zpracováním dat po přihlášení na stránce deti.zcu.cz - tam najdete po přihlášení i rozvrh svých dětí tak, jak jste si ho zvolili.

Spouštíme dozápis na Dětskou univerzitu

23. 9. 2022 / Mgr. Miroslav Zíka

Při registraci 7. 9. 2022 byla Dětská univerzita plná, provedli jsme různé kroky, abychom kapacitu navýšili. Od 26. 9. 18,00 nabízíme tedy dozápis na přidaná místa. Výuka začíná 6. 10., těšíme se na Vás a Vaše děti!

Registrace na Dětskou univerzitu v roce 2022

8. 9. 2022 / Mgr. Miroslav Zíka

Registrace a výběr kurzů byla v roce 2022 zahájena 7. 9. v 18.00. Zájem o registraci byl v letošním roce skutečně enormní, takže po necelých dvou hodinách byla kapacita Dětské univerzity naplněna. Momentálně hledáme cesty, jak kapacitu navýšit. Sledujte prosím tuto stránku, budeme Vás v tomto směru informovat.  

Další ročník Dětské univerzity je zde!

30. 5. 2022 / Mgr. Miroslav Zíka

Zápis
Registrace nových zájemců bude spuštěna od 7. 9. 2022 od 18:00. Děti, které už na Dětskou univerzitu chodily, se mohou rovnou přihlásit pomocí již vytvořených přístupových údajů.

Kdy a kde?
Začínáme 6. 10. 2022 a budeme se scházet každý čtvrtek v 15.20 (kurz začíná v 15.30) a skončíme v 17.00. Místo konání je buď v budově Klatovská 51 nebo Veleslavínova 42 nebo v ZOO Plzeň - místo setkání je vždy uvedeno přímo u kroužku.

Za kolik?
Dětskou univerzitu pro Vaše děti připravuje Fakulta pedagogická ZČU za podpory Plzeňského kraje, takže probíhá bez poplatku. 

Chceš kurz změnit nebo nemůžeš dorazit?
Pokud ses už zapsal do nějakého kurzu a chceš přihlášku změnit nebo třeba nemůžeš dorazit, můžeš se odhlásit nebo přihlásit vždy nejpozději den předem (tedy ve středu do 15:00). Nezapomínej na to, že diplom na promoci můžeš dostat jen, pokud se zúčastníš alespoň šesti kurzů. Takže se určitě poctivě odhlašuj, pokud nebudeš moci přijít!

I na podzim 2021 se na tebe těší Dětská univerzita!

28. 6. 2021 / Dr. phil. Michaela Voltrová

Zápis
Registrace nových zájemců proběhne od 9. 9. 2021 od 18:00 po kliknutí na "registrace" vpravo nahoře. Děti, které už na Dětskou univerzitu chodily, se mohou přihlásit rovnou (také vpravo nahoře).

Kdy a kde?
Začínáme 7. 10. 2021 a budeme se scházet každý čtvrtek v 15.20 (kurz začíná v 15.30) a skončíme v 17.00. Místo konání je buď v budově Klatovská 51 nebo Veleslavínova 42 nebo v ZOO Plzeň.

Za kolik?
Dětskou univerzitu pro Vaše děti připravuje Fakulta pedagogická ZČU za podpory Plzeňského kraje, takže probíhá bez poplatku. 

Chceš kurz změnit nebo nemůžeš dorazit?
Pokud ses už zapsal do nějakého kurzu a chceš přihlášku změnit nebo třeba nemůžeš dorazit, můžeš se odhlásit nebo přihlásit vždy nejpozději den předem (tedy ve středu do 15:00). Nezapomínej na to, že diplom na promoci můžeš dostat jen, pokud se zúčastníš alespoň šesti kurzů. Takže se určitě poctivě odhlašuj, pokud nebudeš moci přijít!

Přerušení Dětské univerzity

13. 10. 2020 / Mgr. Miroslav Zíka

Vážení rodiče, milé děti,

vzhledem k tomu, že od včerejšího dne není možné na univerzitách vyučovat již ani praktické, laboratorní atd. předměty prezenční formou, což se týká všech forem vzdělávání, rozhodli jsme se s těžkým srdcem Dětskou univerzitu na tři týdny přerušit.

Velmi doufáme, že budeme moci Dětskou univerzitu zase obnovit po opětovném otevření základních škol, které premiér včera slíbil na 2. 11. Začátkem listopadu se tedy určitě ozveme s dalšími informacemi.

Děkujeme za dosavadní přízeň všech malých studentů a studentech, věřte prosím, že je nám to velmi líto…

M. Voltrová
garantka Dětské univerzity

Kroužky 8. 10. 20

6. 10. 2020 / Mgr. Miroslav Zíka

Vážení rodiče, milé děti,
ve čtvrtek se na Vás opět těšíme na Dětské univerzitě! A které kurzy proběhnou a jakou formou?

 1. Kurz v ZOO - sraz je u služebního vchodu, který je na té straně ZOO, kde je Dinopark. Je to zároveň východ ze ZOO, který se nachází cca 100 metrů nad pokladnou. (Do pavilonů ZOO se musí chodit s rouškou, prosíme, nezapomeňte na ni!)
 2. Hravý rozvoj slovní zásoby - proběhne online, stačí se ve čtvrtek krátce před 15.30 připojit do výuky. Odkaz byl účastníkům zaslán e-mailem.
 3. Vycházka po stopách německy mluvících obyvatel Plzně - neproběhne pro nedostatečný počet zájemců.
 4. Radioigel Radioworkshop - proběhne normálně, sraz před budovou Klatovská (ze Stehlíkovy ulice).
 5. Oheň - proběhne normálně v laboratoři, sraz před budovou Veleslavínova.
 6. 3D modelování (KVD) - proběhne normálně, sraz před budovou Klatovská (ze Stehlíkovy ulice).

Opět prosíme naše malé studenty, aby přišli s rouškou. Na fakultě se nepřezouváme, takže přezůvky třeba nejsou. Budete-li mít jakékoli dotazy, pište prosím na naši adresu deti@fpe.zcu.cz.
Za celý tým Dětské univerzity (i za naši sovičku) zdraví, 
M. Voltrová

Organizační úpravy

26. 9. 2020 / Mgr. Miroslav Zíka

Vážení rodiče a milé děti,

sovička Dětské univerzity už se nemůže dočkat, až 1. 10. vyletí ze svého domečku a zahájí Dětskou univerzitu Fakulty pedagogické ​​​​​2020.
Myslím, že nejen rodiče ale i naši malí studentící už slyšeli o tom, že koronavirus nám na univerzitě trochu boří některé plány, takže letošní běh Dětské univerzity bude trošku netradiční. Určitě se ale nevzdáváme a připravujeme vše tak, abychom mohli ve čtvrtek skutečně semináře zrealizovat. Sovička nám pilně pomáhá, takže to určitě zvládneme!
O tom, jak vše bude probíhat u jednotlivých kurzů, Vám dáme vědět začátkem týdne. Předběžně ale počítáme s tím, že kurzy venkovní a laboratorní proběhnou normálně, ostatní poběží online. Jak ale víte, vše se může velmi rychle měnit, sledujte prosím své mailové schránky a web Dětské univerzity, kam budeme umísťovat aktuální informace.
Děkujeme za pochopení a moc se na všechny ministudenty a ministudentky těšíme! Věříme, že si vše i tak dobře společně užijeme.
A děti upozorňujeme, že ještě stále probíhá soutěž o jméno pro naši sovičku!! Informace najdete na deti.zcu.cz.

Za celý tým Dětské univerzity srdečně zdraví,
Michaela Voltrová

A JAK VŠE VLASTNĚ PROBÍHÁ?

26. 6. 2020 / Mgr. Miroslav Zíka

Zápis
Registrace nových zájemců proběhne od 9. 9. 2020 od 18:00 po kliknutí na "registrace" vpravo nahoře. Děti, které už na Dětskou univerzitu chodily, se mohou přihlásit rovnou (také vpravo nahoře).

Kdy a kde?
Začínáme 1. 10. 2020 a budeme se scházet každý čtvrtek v 15.20 (kurz začíná v 15.30) a skončíme v 17.00. Místo konání je buď v budově Klatovská 51 nebo Veleslavínova 42 nebo v ZOO Plzeň.

Za kolik?
Dětskou univerzitu pro Vaše děti připravuje Fakulta pedagogická ZČU za podpory Plzeňského kraje, takže probíhá bez poplatku. 

Chceš kurz změnit nebo nemůžeš dorazit?
Pokud ses už zapsal do nějakého kurzu a chceš přihlášku změnit nebo třeba nemůžeš dorazit, můžeš se odhlásit nebo přihlásit vždy nejpozději den předem (tedy ve středu do 15:00). Nezapomínej na to, že diplom na promoci můžeš dostat jen, pokud se zúčastníš alespoň šesti kurzů. Takže se určitě poctivě odhlašuj, pokud nebudeš moci přijít!